terminarz rozgrywek

Kto, gdzie, kiedy i z kim.

Do Polonijnej Ligi Gier IPN „Miś Wojtek” zgłoszono 47 drużyn z 17 krajów. Dla usprawnienia Rozgrywek Regionalnych Online przewidziano 4 regiony świata. Podział na regiony jest motywowany wspólnymi strefami czasowymi, co pomoże sprawnie rozegrać rozgrywki regionalne.

Region 1

Atlantycki

kraje:  USA i Kanada
10 drużyn (3 grupy A, B, C)

Region 2

Zachodni

kraje: Anglia, Szkocja, Irlandia, Belgia, Niemcy
15 drużyn (3 grupy A, B, C)

Region 3

Śródziemnomorski

kraje: Francja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja
9 drużyn (3 grupy A, B, C)

Region 4

Wschodi

kraje: Rosja, Białoruś, Ukraina, Turcja, Uzbekistan, Katar
razem 13 drużyn (4 grupy A, B, C, D)

Czwartkowe Rozgrywki Regionalne Online z Misiem Wojtkiem:

4 marca, godzina 19:00 czasu polskiego, LOSOWANIE GRUP.

18 marca, godzina 19:00 czasu polskiego, 18:00 brytyjskiego.

Region Zachodni: Anglia, Szkocja, Irlandia, Belgia, Niemcy – razem 14 drużyn (3 grupy A, B, C)

3 turnieje. 2 grupy pięciodrużynowe, 1 grupa czterodrużynowa.

25 marca, godzina 19.00 czasu polskiego,

Region Śródziemnomorski: Francja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja – razem 9 drużyn (3 grupy A, B, C)

3 turnieje po 3 drużyny.

8 kwietnia, godzina 17.00 czasu polskiego,

Region Wschodni: Rosja, Białoruś, Ukraina, Turcja, Uzbekistan, Katar – razem 13 drużyn (4 grupy A, B, C, )

3 turnieje (dwa czterodrużynowe i jeden pięciodrużynowy)

15 kwietnia, godzina do ustalenia na obowiązkowej odprawie dla zawodników i sędziów w dniu 11 marca.

Region Atlantycki: USA i Kanada – razem 10 drużyn (3 grupy A, B, C)

3 turnieje (dwa trzydrużynowe i jeden czterodrużynowy).

REGIONALNE TURNIEJE FINAŁOWE W STREFIE ZACHODNIEJ

22 kwietnia 2021

Finał Regionu – Turniej Mistrzów

  1. Polska Szkoła w Metown Mowbray, Anglia – MIŚ USZATEK
  1. Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Im. Św. Kazimierza w Nottingham, Anglia – MISIE ROBIN HOOD’A
  1. Polska Szkoła SEN w Dublinie, Irlandia – MIŚKI Z ZIELONEJ WYSPY

 

Turniej Wicemistrzów

  1. Polska Sobotnia  Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. W. Szymborskiej w Grays, Anglia – MIŚKI WIŚKI
  1. Polska Szkoła Glasgow, Szkocja – MISIE Z GLASGOW
  1. Polska Sobotnia Szkoła im. Świętej Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford w Londynie, Anglia – JADWISIANKI

  

Turniej Brązowych Medalistów 

  1. Polska Szkoła IDEA, Athlone – IDEALNIE ZMISIOWANI
  1. Polska Szkoła Edugandawa, Gent, Belgia – PAT SIM
  1. Copernicus Polska Sobotnia Szkoła im. Mikołaja Kopernika w New Malden, Londyn, Anglia – BOMBOWE MISIE

     

Czwartek Czwartaków

  1. Akademia Języka Polskiego im. gen. Stanisława Maczka, Szkocja – NIEDŻWIEDZIE Z EDYNBURGA
  1. Polska Szkoła Sobotnia im. Karola Chodkiewicza pod patronatem im. Św. Jana Pawła II, West Croydon, Anglia – HETMANI Z UK
  1. Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu Banks Road, Anglia – ORŁY Z LIVERPOOLU

Turniej Fair Play

  1. Polska Szkoła Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka, Crawley, Anglia – NIEDŹWIADKI Z CRAWLEY
  1. Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, South Accrington, Anglia – KLEKSY
  1. Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy – MISIE Z HAMBURGA

 

REGIONALNE TURNIEJE FINAŁOWE W STREFIE ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ

29 kwietnia 2021

Finał Regionu – Turniej Mistrzów

  1. Polska Szkoła Ludoteka w Geniu Via Federico Donaver, Genova, Włochy – NIEDŹWIADKI Z GENUI
  1. Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu z Siedzibą w Strasburgu, Francja – MISIE Z ALZACJI
  1. Szkoła Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno, Włochy – MARTYMISIE

 
Turniej Łączony Wicemistrzów i Brązowych Medalistów

  1. Szkoła Polska im Marii Skłodowskiej Curie przy AmbasadzieRP w Zagrzebiu, Chorwacja – CHORWACKIE WOJTKI
  1. Szkoła Polonijna w Vento APS Ludoteca delle Famiglie Polacche, Cerea,Włochy – EUGANEJSKIE MISIE
  1. Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej Curie, Madryt, Hiszpania –BRĄZOWE OSOS
  2. Sobotnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. Francesco Nullo w Lago Partii, przy Stowarzyszeniu Instytutu dla Polonii w Neapolu, Włochy – MISIE Z NEAPOLU
  3. Szkoła Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto, Włochy – MISIE Z SAN BENEDETTO

 

REGIONALNE TURNIEJE FINAŁOWE W STREFIE WSCHODNIEJ

6 maja 2021

godzina 19:00 czasu polskiego

W poszczególnych finałach wystąpi następująca liczba drużyn:
– Finał 3 drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach A, B, C.
– Turniej Wicemistrzów 3 drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach.
– Turniej Brązowych Medalistów 3 drużyny z trzecich miejsc w rozgrywkach grupowych.
– Turniej FairPlay 4 drużyny z czwartych i piątych miejsc z grup.

Finał Regionu – Turniej Mistrzów

  1. Polska Szkoła Sobotnia przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej I-III, Borysław, Obwód Lwowski, Ukraina. NAZWA DRUŻYNY – Karpackie Misiaczki
  1. Stowarzyszenie „Świetlica Polska”, Taszkient, Uzbekistan NAZWA DRUŻYNY UZmiśki
  2. Polska Szkoła Społeczna przy ZPB w Lidzie, Białoruś.NAZWA DRUŻYNY – Miśki z Lidy

Turniej Wicemistrzów

  1. Liceum nr 10 im. Świętej Marii Magdaleny we Lwowie, Ukraina.NAZWA DRUŻYNY – Lwowiacy
  2. Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Obwód Tarnopolski, Ukraina.NAZWA DRUŻYNY Buziaczki
  3. Punkt Nauczania Przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym w Tarnopolu, Ukraina. NAZWA DRUŻYNY – Tarnopolskie Niedźwiadki

  

Turniej Brązowych Medalistów i Czwartaków

  1. Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela, wStarokonstantynowie, Ukraina. NAZWA DRUŻYNY – Dzielni Misie
  2. Szkoła Polska w Katarze im. Witolda Pileckiego, Doha, Katar.NAZWA DRUŻYNY Armia Andersa
  3. Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków „Polonia”, Kaliningrad, Rosja.NAZWA DRUŻYNY – Królewieckie Misie
  4. Szkoła Polonijna Przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kultury i Nauki w Antalyi,Turcja. NAZWA DRUŻYNY – EliAda

REGIONALNE TURNIEJE FINAŁOWE W STREFIE ATLANTYCKIEJ

13 maja 2021

REGIONALNE TURNIEJE FINAŁOWE W STREFIE ATLANTYCKIEJ

Turniej Mistrzów

  1. Polska Szkoła im. Władysława Andersa, Prospect Heights, USA

NAZWA DRUŻYNY- Wojtki Andersiki

  1. Sobotnia Szkoła Języka Polskiego w Raleigh, USA

NAZWA DRUŻYNY- Misie Północne

  1. Szkoła im. Jana Pawła II, Montreal, Kanada

NAZWA DRUŻYNY Kanadyjskie Misie

Turniej Wicemistrzów i Brązowych Medalistów

  1. Polska Szkoła im. MariiSkłodowskiej –Curie nr 1, Clearwater, USA

NAZWA DRUŻYNY- Słoneczne Misie

  1. Polska Szkoła im. Trójcy Świętej, Chicago, USA

NAZWA DRUŻYNY- Misie z Trójcowa

  1. Polska Szkoła Dokształcająca im. Stanisława Moniuszki, New York, USA

NAZWA DRUŻYNY Miśki Moniuszki

  1. Polska Szkoła im. Czesława Miłosza, Schaumburg, USA

NAZWA DRUŻYNY- United Misie

TURNIEJ BARAŻOWY O AWANS DO FINAŁU OGÓLNOŚWIATOWEGO

23 maja 2021

niedziela/ godzina 18.00 czasu polskiego.

 Turniej Barażowy Sędzia Łukasz Pogoda, IPN/Polska

  1. Polska Szkoła w Metown Mowbray, Anglia – Miś Uszatek,
  2. Szkoła Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno, Włochy – Martymisie,
  3. Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Obwód Tarnopolski, Ukraina – Buziaczki.
  4. Sobotnia Szkoła Języka Polskiego w Raleigh, USA- Misie Północne


OGÓLNOŚWIATOWY FINAŁ MISIA WOJTKA

27 maja 2021

Losowanie Grup Finałów Ogólnoświatowych

Czwartek 27 maja godzina 19.00 czasu polskiego 

30 maja 2021

Finały Ogólnoświatowe niedziela 30 maja o godzinie 15.00 czasu polskiego

Lista drużyn:

  1. Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Im. Św. Kazimierza w Nottingham, Anglia – Misie Robin Hood’a
  1. Polska Szkoła SEN w Dublinie, Irlandia – Miśki z Zielonej Wyspy
  2. Polska Szkoła Glasgow, Szkocja – Misie z Glasgow
  3. Polska Szkoła Edugandawa, Gent, Belgia – Pat Sim
  4. Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy – Misie z Hamburga
  5. Polska Szkoła Sobotnia przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej I-III, Borysław, Obwód Lwowski, Ukraina- Karpackie Misiaczki
  1. Stowarzyszenie „Świetlica Polska”, Taszkient, Uzbekistan-UZmiśki
  2. Polska Szkoła Społeczna przy ZPB w Lidzie, Białoruś- Miśki z Lidy
  3. Szkoła Polska w Katarze im. Witolda Pileckiego, Doha, Katar – Armia Andersa
  4. Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków „Polonia”, Kaliningrad, Rosja – Królewieckie Misie
  1. Szkoła Polonijna Przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kultury i Nauki w Antalyi, Turcja- Elida
  1. Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu z Siedzibą w Strasburgu, Francja- Misie z Alzacji
  1. Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej Curie, Madryt, Hiszpania- Brązowe OSOS
  1. Szkoła Polska im. Marii Skłodowskiej Curie przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu, Chorwacja- Chorwackie Wojtki
  1. Szkoła im. Jana Pawła II, Montreal, Kanada- Kanadyjskie Misie
  2. Polska Szkoła Ludoteka w Geniu Via Federico Donaver, Genova, Włochy – Niedźwiadki z Genui
  1. Polska Szkoła im. Władysława Andersa w Des Plaines, USA- Wojtki Andersiki
  2. Polska Szkoła w Metown Mowbray, Anglia – Miś Uszatek.
  3. Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Obwód Tarnopolski, Ukraina – Buziaczki.
  1. Sobotnia Szkoła Języka Polskiego w Raleigh, USA- Misie Północne.

 

Trzymamy za was kciuki i do zobaczenia przy planszy