I POLONIJNY TURNIEJ GRY IPN

MIŚ WOJTEK

MARZEC - MAJ 2021

drużyny

REGION ZACHODNI

Miśki Wiśki (Anglia)
Miski Wiski

Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. W. Szymborskiej w Grays, Anglia

Opiekun Eliza

Niedźwiadek I Hannah

Niedźwiadek II Nikodem

Miśki Wiśki

Hannah  – Lubi rysować i czytać książki. Aktywnie uprawia sport, w tym od 4 lat Ju Jitsu. Jest ambitna i konsekwentnie realizuje swoje cele. Zawsze uśmiechnięta i towarzyska, chętnie pomaga innym, często stawiając ich potrzeby ponad swoje.

Nikodem – Jest śmiały, koleżeński, uwielbia rysować i malować. Lubi nowe wyzwania i nie obawia się porażek. Zawsze dąży do realizacji swoich postanowień.

Niedźwiadki z Crawley (Anglia)
Miski z Crawley

Polska Szkoła Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka, Crawley, Anglia

Opiekun Kamila K.

Niedźwiadek 1 Kacper

Niedźwiadek II Kuba

Kacper lat 13, jego pasja jest nauka, w przyszłości chciałby zostać policjantem. Kuba lat 9, pasjonat piłki nożnej, możliwy przyszły reprezentant naszego kraju. Weseli bracia, którzy uwielbiają gry komputerowe i razem tworzą drużynę nie do pokonania.

Bombowe Misie (Anglia)
bombowe misie

Copernicus Polska Sobotnia Szkoła im. Mikołaja Kopernika w New Malden, Londyn, Anglia

Opiekun Wojciech 

Niedźwiadek I  Gabriel

Niedźwiadek II Maksymilian

“Siemka! Jesteśmy Bombowe Misie z Londynu. Mamy po 11 lat i bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w turnieju gry Misia Wojtka. Opiekuje się nami nie kto inny jak sam pan Wojtek. Mamy nadzieję, że będziemy mieć mnóstwo zabawy oraz radosnej rywalizacji między szkołami polonijnymi z całego świata.”

Miś Uszatek (Anglia)
Mis uszatek
Oliwier anglia mis wojtek gra ipn

Polska Szkoła w Melton Mowbray, Anglia

Opiekun Rafał 

Niedźwiadek I  Jan

Niedźwiadek II Oliwier

Nasza misiowa drużyna składa się z wiecznie uśmiechniętego Jana, lubiącego grę na gitarze, Oliwiera i promieniującego pozytywną energią opiekuna drużyny, p. Rafała. Chłopcy w soboty uczęszczają na zajęcia do polskiej szkoły w Melton Mowbray, a w tygodniu szlifują język angielski. Obaj lubią czytać książki i grać w gry na komputerze. Ponadto interesują się historią pierwszej i drugiej wojny światowej.
Misie Robin Hood'a (Anglia)
misie robin hooda

POLSKA SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH IM. ŚW. KAZIMIERZA W NOTTINGHAM, UK

Opiekun: Olimpia 

Niedźwiadek I: Marcel

Niedźwiadek II: Danie

Z dumą pragniemy ogłosić, że Polską Szkołę Przedmiotów Ojczystych im. św. Kazimierza w Nottingham (która w tym roku obchodzi przepiękny Jubileusz 70-lecia), reprezentują uczniowie klasy 5B – Marcel Szeremeta i Daniel Szczepaniak.

Marcel lubi mówić o sobie, że jest małym – dużym Polakiem, urodzonym w Anglii. Poświęca dużo czasu na czytanie książek. Ulubioną lekturą jest “Mikołajek” i jego przygody; zaś książkę Dziadek i Niedźwiadek, opowiadającą o przygodach Misia Wojtka, czytał swemu dziadkowi na Skype. Historia Polski, polskie zwyczaje i tradycja, to jego pasja. Ulubiona potrawa to oczywiście pierogi. Marcel od kilku lat gra w tenisa i Iga Świątek jest dla niego wielkim wzorem do naśladowania. Marzeniem Marcela jest móc nareszcie pojechać do Polski i odwiedzić dziadków, którzy mieszkają w Olecku na Mazurach.

Daniel ma 9 lat i mieszka w Derby. Interesuje się piłką nożną i od pięciu lat gra wdrużynie footbolowej Borrowash Victoria Football Club. Bardzo lubi uprawiać sport. Jego ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka i wychowanie fizyczne. Trzy lata temu zaczął uczęszczać do Polskiej Szkoły im. Św. Kazimierza w Nottingham. Opiekun drużyny, pani Olimpia Pabian – to nauczyciel z czteroletnim stażem. Odkąd pamięta, zawsze chciała uczyć, a jednocześnie, chciała realizować się jako naukowiec. Dlatego uważa, że jest prawdziwą szczęściarą mogąc pracować w polskiej sobotniej szkole, oraz w laboratorium. Warto nadmienić, że pani Olimpia, właściwie to czuje się szczęściarą do kwadratu, jako, że trafiła jej się najlepsza klasa we Wszechświecie, za którą wprost przepada:)

Jadwisianki (Anglia)
jadwisianki mis wojtek gra ipn

Polska Sobotnia Szkoła im. Świętej Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford w Londynie, Anglia

Opiekun: Karolina

I Niedźwiadek: Antosia

II Niedźwiadek: Julia

Antosia lat 13 i Julia lat 10. Jesteśmy siostrami i mieszkamy w Wielkiej Brytanii, w Londynie. Uczęszczamy do Polskiej Sobotniej Szkoły im. św. Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford. To szkoła z bardzo bogatą 65-cio letnią tradycją. Uwielbiamy Polskę i każdego roku spędzamy tam nasze letnie wakacje. W wolnych chwilach gramy z rodzicami w rόżne gry, oglądamy filmy i bawimy się z naszą młodszą siostrzyczką
Krystynką.

Kleksy (Anglia)
20210311 172037 1

Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, South Accrington, Anglia

Opiekun: Anna

Niedźwiadek I: Jerzy

Niedźwiadek II: Jakub

Nasza drużyna składa się z uczniów klasy 6 – Jurka i Jakuba oraz opiekuna Pani Ani. Uczymy się w Polskiej Szkole Sobotniej w Accrington. Uwielbiamy razem grać w gry na konsoli oraz piłkę nożną. Cieszymy się bardzo,że możemy wziąć udział w rozgrywkach.

Dziękujemy, że możemy się z Wami bawić.

Hetmani z UK (Anglia)
Hetmani z UK 1

Polska Szkoła Sobotnia im. Karola Chodkiewicza pod patronatem im. Św. Jana Pawła II, West Croydon, Anglia

Opiekun: Piotr 

Niedźwiadek I : Zosia          

Niedźwiadek II: Adam

Zosia to bardzo zdolna uczennica klasy 6. Aktywnie uczestniczy na lekcjach i chętnie pomaga innym. Uwielbia czytać książki. Fascynuje ją matematyka, a w wolnym chwilach maluje.

Adaś – kapitan drużyny, urodzony w dniu pamięci dzielnej ,,Inki”. Rocznik 2011. Młody, lecz wielki patriota. Uwielbia piłkę nożną, przez co chodzi na treningi do Wisły Kraków UK.

Antek – zawodnik rezerwowy, utalentowany piłkarz. Dumny z pochodzenia. Młody patriota,
ciekawy naszej historii, piszący kronikę Dynastii Piastów.

Oskar – zawodnik rezerwowy, rocznik 2012. Wspaniała dusza towarzystwa, kapitan zespołu
Wisła Kraków UK . Zwycięzca międzynarodowego konkursu ,,Polska w moim domu “. Lubi
sport, historię i gry komputerowe.

Orły z Liverpoolu (Anglia)
Orly z Liverpoolu
Maya i Yaw

Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu Banks Road, Anglia

Opiekun: Edyta

Niedźwiadek I: Kacper

Niedźwiadek II: Jan

Kapitan – Kacper Urbaniak – uczeń klasy 8. Interesuje się biologią i chemią. Jest zagorzałym graczem gier komputerowych. 

Pomocnik – Jan Kijewski- uczeń 5 klasy. Lubi matematykę, historię i geografię. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, koszykówkę oraz gry komputerowe. Wielki Fan Liverpool FC.

Maya – uczennica klasy 5 – lubi czytać nowele, piec ciasta oraz wszelkie formy sztuki

Yaw – uczeń klasy 7 – lubi czytać, ogrodnictwo i grę w szachy

Opiekun – Edyta Ożarek – wieloletnia działaczka na rzecz rozwoju edukacji, podtrzymywania znajomości języka polskiego wśród Polonii, jak i polskiego dziedzictwa poza granicami kraju.

Pat Sim (Belgia)
PatSim

Polska Szkoła Edugandawa, Gent, Belgia

Opiekun: Kamila

Niedźwiadek 1: Patryk

Niedźwiadek 2: Simon

Patryk jest zafascynowany technologią i grami. Chętnie bawi się w DJ-a. Ma zdolności matematyczne. Od 5 lat uczęszcza do Polskiej Szkoły EduGandawa w Belgii, gdzie się urodził. Patryk chętnie bierze udział w działaniach klasy. 

Simon to chłopiec lubiący wyzwania i aktywności. Jest wysportowany, jeździ na nartach, lubi skakać na trampolinie. Do szkoły chodzi chętnie i jest lubiany. Simon jest utalentowany w dziedzinie plastyki, dużo rysuje i szkicuje. Jest też wrażliwy na muzykę, uczy się grać na pianinie.

Idealnie Zmisiowani (Irlandia)
IDEALNIE ZMISIOWANI

Polska Szkoła IDEA, Athlone, Irlandia

Opiekun: Magdalena

Niedźwiadek I: Dawid

Niedźwiadek II: Amelia

Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich Uczestników z samego centrum Irlandii- Athlone! Bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w tym pasjonującym Polonijnym Turnieju.

Fanami Misia Wojtka jesteśmy nie od dzisiaj i z przyjemnością poznamy innych Uczniów, którzy Go uwielbiają.

Z radością uczęszczamy w soboty do Polskiej Szkoły, gdzie oprócz nabywania wiedzy, nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie. Życzymy Wszystkim wspaniałej zabawy podczas Turnieju!

Serdeczności z Zielonej Wyspy! :)))

Miśki z Zielonej Wyspy (Irlandia)
Miski z Zielonej Wyspy

Polska Szkoła SEN w Dublinie, Irlandia

Opiekun: Joanna

Niedźwiadek I:  Stanisław

Niedźwiadek II: Dominika

Dominika i Stanisław, czyli Miśki z zielonej wyspy! Jesteśmy drużyną z Irlandii, a dokładnie z Dublina. Reprezentujemy dumnie Polską Szkołę SEN, do której chodzimy od wielu, wielu lat, poświęcając nasze wolne soboty na poznawanie kultury, języka i historii naszej Ojczyzny. Jesteśmy pasjonatami historii, lubiącymi grać w planszówki. Połączyliśmy więc swoje siły w turnieju gry Misia Wojtka i mamy nadzieję, że będziemy się doskonale bawić podczas rozgrywek. Do boju Miśki!

Misie z Hamburga (Niemcy)
Misie z Hamburga

Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy

Opiekun: Agnieszka

Niedźwiadek: I Dion

Niedźwiadek: II Feliks

Dion (po prawej):  Mam 11 lat i uczęszczam do 6 klasy. Moje hobby to podróżowanie i poznawanie nowych miejsc. Uwielbiam również grać na PS4 i
zabawy z moim kotem o imieniu Banki.
Jestem uczniem Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu.

Feliks (z lewej strony): Urodziłem się w Hamburgu i mam 12 lat. Interesuję się informatyką i historią Polski. W wolne dni gram w piłkę nożną i w różne gry komputerowe. Pisać i czytać w języku polskim uczę się w szkole Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu.

Misie z Glasgow (Szkocja)
Miski Glasgow

Polska Szkoła Glasgow, Szkocja

Opiekun: Kalina

Niedźwiadek I: Tymoteusz

Niedźwiadek II: Natalia

Tymek i Natalka chodzą do 5 klasy Polskiej Szkoły Sobotniej w Glasgow, ja zaś jestem
nauczycielem historii w tej szkole. Nauczanie to moja pasja . Dzieci bardzo lubią historię i gry
planszowe. To bardzo zdolni i przemili uczniowie. Grę o misiu Wojtku poznali niedawno na
lekcji historii oraz samego misia Wojtka.

Niedźwiedzie z Edynburga (Szkocja)
Niedzwiedzie z Edynburga

Akademia Języka Polskiego im. gen. Stanisława Maczka, Szkocja

Opiekun: Monika

Niedźwiadek I: Łukasz

Niedźwiadek II: Julia

Julia i Łukasz to uczniowie Akademii Języka Polskiego im. Generała Stanisława Maczka w Edynburgu. Oboje mają po 12 lat i są aktywnymi harcerzami lubiącymi przygody, gry i spotkania z rówieśnikami. Julia ma wiele zainteresowań, ale przede wszystkim lubi biwakowanie, historie o wampirach i jest wielką fanką Harry’ego Potter’a. Łukasz chętnie spotyka się z kolegami, czasem gra w piłkę i bardzo lubi gotować – jego daniem popisowym są krewetki w sosie czosnkowym. Kilka lat temu, wraz z innymi uczniami polskiej szkoły, odwiedzili miejsce niedaleko miasteczka Hutton (Scottish Borders), gdzie znajdował się Winfield Camp – to tam po II wojnie światowej, przez 18 miesięcy stacjonował Wojtek wraz z polskimi żołnierzami. Do dziś widoczne są ślady jego pazurów na pniach drzew wokół stawu, w którym zażywał licznych kąpieli. Pani Monika, opiekun drużyny, to pełna entuzjazmu nauczycielka języka polskiego, która uwielbia pracę z dziećmi i historie o przygodach Wojtka.

REGION Śródziemnomorski

Chorwackie Wojtki (Chorwacja)
Zagrzeb1

Szkoła Polska im. Marii Skłodowskiej - Cerie przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu

Opiekun: Izabella

Niedźwiadek I: Marcin

Niedźwiadek II: Franciszek

Oboje jesteśmy Polakami przebywającymi czasowo w Chorwacji ze względu na pracę rodziców. Chodzimy do szkół międzynarodowych. Dodatkowo w soboty uczęszczamy do Polskiej Szkoły w Zagrzebiu. Lubimy historię, zwłaszcza II wojnę światową. Bardzo nam się spodobała historia niedźwiadka Wojtka, która poznaliśmy w zeszłym roku na Wiedzy o Polsce. Gra jest bardzo fajna – liczymy na
wygraną!

Marcin i Franek

Euganejskie Misie (Włochy)
EUGANEJSKIE MISIE

Szkoła Polonijna w Veneto APS Ludoteca delle Famiglie Polacche

Opiekun: Barbara

Niedźwiadek I: David

Niedźwiadek II: Tommaso

Reprezentujemy Szkole Polonijna w Veneto APS Ludoteca delle Famiglie Polacche , Cerea-
Włochy.

DAVID- 12 letni geniusz komputerowy (załącznik ze zdjęciami i logo to jego praca), wwolnym czasie programuje gry komputerowe lub gra w szachy. Jako przedszkolak zaczął
przygodę z naszą szkołą, do dziś kontynuuje naukę w klasie dla starszaków.

TOMEK- 14 letni utalentowany muzyk, gra na gitarze, relaksuje sie  sluchajac muzyke. W wolnym czasie chętnie wybiera się na wędrówki górskie. Tomek również związany jest z naszą szkołą od 3-go roku życia (pierwsza grupa przedszkolna).

mgr Barbara – nauczyciel geografii. Przygoda z naszą szkołą rozpoczęłam w roku 2010 jakomama Elenki i Aluni. Jestem też członkiem Komitetu Założycielskiego. Od kilku lat jestem
nauczycielem geografii w klasach starszych.

Martymisie (włochy)
Martymisie

Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno, Włochy

Opiekun: Irena

Niedźwiadek I: Marta

Niedźwiadek II: Eva

Część i czołem!

Nasza drużyna nazywa się Martymisie, bo jesteśmy misiami wspaniałej dyrektorki naszej Ludoteki, pani Marty Rzeczkowskiej. Kapitanem drużyny jest Martyna, uczennica liceum językowego i miłośniczka polskiej muzyki, rysunku, podróży oraz języków obcych, rzecz jasna. Jej Pomocnikiem będzie Eva, miś bardzo dynamiczny i gotowy na wszystko, szczególnie jeśli w grę wchodzą komputery. Drużyną opiekuje się Irena, mama Evy, która kocha łazić po górach i uczyć dzieci, szczególnie polskiego.

Cieszymy się na wspólną zabawę!

Niedźwiadki z Genui (Włochy)
Niedzwiadki z Genui

Polska Ludoteka w Genui, Włochy

Opiekun: Karolina

Niedźwiadek I: Sebastian

Niedźwiadek II: Mikołaj

Niedźwiadki z Genui urodziły się i mieszkają we Włoszech. Kapitan
Mikołaj interesuje się programowaniem komputerowym, lubi
origami. Pomocnik Sebastian uwielbia piłkę nożną, jest świetny
z matematyki i geografii. Opiekun drużyny Karolina pasjonuje się językami, a szczególnie
językiem polskim.

Brązowe Osos (Hiszpania)
Brazowe z OSOS

Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej – CURIE, Hiszpania

Opiekun: Ewelina

Niedźwiadek I: Jose

Niedźwiadek II: Mateusz

Brązowe OSOS

Jose interesuje się historią, a Mateusza pasjonuje piłka nożna. Obydwoje uczniowieuwielbiają rywalizację i dobrą zabawę! Bardzo chętnie przychodzą do szkoły. Sązafascynowani Polską, naszą kulturą i tradycjami. Z niecierpliwością czekają na czwartkowe rozgrywki!

Misie z Alzacji (Francja)
Misie z Alzacji

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu, Strasburg - Francja

Opiekun: Anna

Niedźwiadek I: Alexander

Niedźwiadek II: Piotr

Alexander jest uczniem klasy 8 naszej szkoły. Przygody Wojtka poznał na lekcji historii, a ponieważ bardzo lubi gry planszowe, to szybko zgłosił chęć udziału w turnieju.

Piotr uczy się w klasie 6 i chętnie próbuje sił w różnego rodzaju konkursach i turniejach : kilka z nich udało mu się nawet wygrać! Jest zapalonym graczem w Minecraft i bardzo lubi rysować.

Ja mam na imię Anna i uczę przedmiotu “Wiedza o Polsce” w naszej sobotniej szkole. Z wykształcenia jestem historykiem. We Francji przekwalifikowałam się na …..księgową, ale historia na zawsze pozostanie moją pasją.

Misie z Neapolu (Włochy)
smolinka barile

Sobotnia Szkoła KULTURY i Języka Polskiego im. Francesco NULLO w Lago Partii Przy Stowarzyszeniu Instytutu dla Polonii w Neapolu

Opiekun: Anna

Niedźwiadek I: Helena

Niedźwiadek II: Giuseppe

Giuseppe Barile, 12 lat. Urodził się w Neapolu. Uczęszcza do Sobotniej Szkoły Kultury i Języka Polskiego im.Francesco Nullo w Lago Patrii . Uwielbia jeździć na rowerze i czyta japońskie komiksy Manga

Helena Maria Lacerenza, 11 lat. Urodziła się w Neapolu. Uczęszcza do Sobotniej Szkoły Kultury iJęzyka Polskiego im.Francesco Nullo w Lago Patrii . Uwielbia jeździć do Polski. Latem kocha jeździćkonno, wolny czas spędza malując obrazy i czytając komiksy japońskie.

Misie z San Benedetto (Włochy)
Misie z San Benedetto

Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto, Włochy

Opiekun: Justyna

Niedźwiadek I: Giacomo 

Niedźwiadek II: Federico

Misie z San Benedetto

Polską Ludotekę Wojtek reprezentuje Drużyna Misiów z San Benedetto: Federico i Giacomo,
którzy od czterech lat uczęszczają do szkoły polonijnej i uwielbiają gry planszowe.

REGION Wschodni

Karpackie Misiaczki (Ukraina)
karpackie misiaczki

Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej - Polska Sobotnia Szkoła przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej nr 3 (Ukraina)

Opiekun: Ludmiła

Niedźwiadek I: Ania

Niedźwiadek II: Tetiana

Nasza mała drużyna składa się z dwóch bardzo miłych dziewczynek z Borysławia.

         Ania jest bardzo wesoła i towarzyska. Ma 13 lat i uwielbia grać w siatkówkę. Chodzi do Polskiej Szkoły i już od 8 lat uczy się języka polskiego, i to jej się bardzo podoba. Ma też kolekcję pluszowych misiaczków w domu. Bardzo często Anka jest w kościele, bierze aktywny udział w życiu parafii. W przyszłości chce zostać nauczycielką języka polskiego.

         Tetiana – miła i skromna dziewczynka. Ma 13 lat, uwielbia rysować i malować. Chętnie uczy się języków i temu już od 6 lat chodzi do Polskiej Szkoły. Zawsze dąży do swojego celu ale nie zapomina też o innych. Bardzo podoba jej się język i kultura polska, w przyszłości chce studiować w Polsce.

         Bardzo kochamy swoje miasto i nasze najlepsze nauczycielki, które uczą nas nie tylko języka, historii i literatury, ale i tego, jak być dobrym człowiekiem.

EliAda (Turcja)
EliAda

Szkoła Polonijna przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kultury i Nauki, Turcja

Opiekun: Magdalena

Niedźwiadek I: Elif

Niedźwiadek II: Ada

W skład drużyny EliAda wchodzą dwie nastoletnie dziewczyny, Elif i Ada. Obydwie mieszkają w Antalyi i od 7lat uczęszczają do szkoły polonijnej. Ada interesuje się architekturą, kocha śpiewać i tańczyć. Elif jest miłośniczką zwierząt, jej zainteresowania to muzyka K-pop oraz filmy anime.

Dzielni Misie (Ukraina)
Dzielne Misie z Ukrainy gra miswojtek ipn

Polska Szkoła Sobotnia przy parafii św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie

Opiekun: Irena

Niedźwiadek I: Anastasja

Niedźwiadek II: Natalia

Szanowni Państwo,

Jesteśmy „Dzielnymi Misiami” z Ukrainy.

Uczęszczamy co soboty na zajęcia do naszej ulubionej Polskiej Szkoły przy parafii św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie.

Szkoła nasza działa dopiero drugi rok, więc właśnie przez ten tak niedługi czas uczymy się języka polskiego, tradycji no i trochę historii Polski. Uwielbiamy wszelkie konkursy i gry, dlatego zgłosiliśmy do tego zachwycającego turnieju.

Dziękujemy organizatorom i życzymy wszystkim graczom powodzenia, miłej zabawy i spotkania w Polsce na rozgrywce finałowej.

 

Buziaczki (Ukraina)
Buziaczki

Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Ukraina

Opiekun: Natalia

Niedźwiadek I: Oleksandr 

Niedźwiadek II: Viktoria 

Jesteśmy uczniami VII klasy. Języka polskiego uczymy się dopiero trzeci rok. Lubimy czytać i grać w gry planszowe. Interesujemy się piłką nożną (Olek) i gotowaniem (Wika).

Królewieckie Misie (Rosja)
Druzyna Kaliningrad 1

Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków "Polonia" Kaliningrad, Rosja

Opiekun: Olga

Niedźwiadek I: Nikita   

Niedźwiadek II: Sergiej 

Drużyna Sobotniej Szkoły Autonomii Polaków “Polonia” (Kaliningrad, Rosja) nazywa się “Królewieckie Misie”, bo kiedyś Kaliningrad nazywał się Królewiec.

Nasza drużyna składa się z Pani Olgi Gawrilczyk (Opiekunki, nauczycielki Szkoły), Nikity Gawrilczyka (Kapitana, 17 lat), Sergieja Ionowa (Pomocnika, 16 lat).

Nikita marzy o tym, żeby zostać wojskowym lekarzem, pasjonuje się genetyką i jest zawodowym piłkarzem. Jest harcerzem.

Sergiej uwielbia chemię i biologię, z dzieciństwa pasjonuje się pływaniem.

Pani Olga uczy języka polskiego, historii i kultury w Sobotniej Szkole Autonomii Polaków “Polonia”, tańczy w zespole folklorystycznym “P.O.L.S.K.A” i ma wielkie serce.

Tarnopolskie Niedźwiadki (Ukraina)
plansza mis wojtek gra polonia edukacja

Punkt nauczania przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kulturalno - Oświatowym Tarnopol, Ukraina

Opiekun: Maryna

Niedźwiadek I: Dmytro  

Niedźwiadek II: Yaroslav 

(brak opisu)

Lwowiacy (Ukraina)
lwowiacy 1

Liceum nr 10 im. Świętej Marii Magdaleny Lwów Ukraina

Opiekun: Aleksander

Niedźwiadek I: Damian 

Niedźwiadek II: Maksymilian 

Kilka słów o naszej ekipie: jesteśmy lwowiacy. Reprezentujemy Liceum numer 10 imieniu Świętej Marii Magdaleny we Lwowie (Ukraina). Kapitan drużyny Damian Chrorunżykiewicz uczy się w 7-j klasie, Maksymilian, pomocnik kapitana w 6-j klasie.

Jesteśmy bardzo zaciekawieni historią okresu Drugiej wojny światowej. W trybie gry chcemy oprócz zwycięstwa zapoznać się z innymi uczestnikami misiowej zabawy:)

Życzymy wszystkim sukcesów!

Armia Andersa (Katar)
katar armia andersa mis wojtek

Szkoła Polska w Katarze im. Witolda Pileckiego, Doha

Opiekun: Marcin

Niedźwiadek I: Bruno 

Niedźwiadek II: Jeremi 

Armia Andersa
Bruno (12 lat) i Jeremi (12 lat) są uczniami Szkoły Polskiej w Katarze im. Witolda Pileckiego. Na co dzień uczą się w szkołach międzynarodowych w Dosze. Jeremi interesuje się muzyką, gra na perkusji, stawia swoje pierwsze kroki w komponowaniu muzyki. Bruno ma wiele sportowych pasji, koszykówka, golf i pływanie. Obydwaj chłopcy lubią parkour i planszówki.

UZmiśki (Uzbekistan)
uzbekistan mis wojtek gra

Stowarzyszenie „Świetlica Polska" Taszkent, Uzbekistan

Opiekun: Agnieszka

Niedźwiadek I: Michał   

Niedźwiadek II: Alicja 

Michał lubi grać w tenisa i kolekcjonuje kostki Rubika, a  Alicja lubi występować na scenie i kocha swego przyjaciela- żółwia. Oboje znają  Generała Władysława Andersa, bo  groby jego żołnierzy znajdują się w Uzbekistanie. Bardzo podoba im się historia Misia Wojtka.

REGION Atlantycki

Misie z Trójcowa
misie z trojcowa usa gra mis wojtek ipn

Polska Szkoła im. Trójcy Świętej, Chicago

Opiekun: Elżbieta

Niedźwiadek I:  Jakub

Niedźwiadek II: Ola

(brak opisu)

United Misie
united misie wojtek ipn gra planszowa usa

Polska Szkoła im. Czesława Miłosza, Schaumburg, USA

Opiekun: Anna

Niedźwiadek I:  Natalie

Niedźwiadek II: Emilia

Emilia
Lat 14, uczęszczam do polskiej szkoły im. Czesława Miłosza w Schaumburg od 11 lat. W tym roku rozpocznę  naukę w high school a moim marzeniem jest zostać prawnikiem od spraw kryminalnych. Bardzo lubie aktywność fizyczna i rywalizację sportowa, uwielbiam grać w siatkówkę i koszykówkę. Lubię również szachy i gry planszowe. W wolnym czasie aktywnie spędzam  czas z rodzina i oglądam moj ulubiony serial Criminal Minds

Natalie
Mam 10 lat i uczęszczam do polskiej szkoły im. Czesława Miłosza w Schaumburg od 6 lat. Bardzo lubie taniec, muzyke, podroze i gry planszowe. Lubię również czytac ksiazki i brac udzial w konkursach miedzyszkolnych. Wolny czas spedzam w kuchni gdzie razem z mama probujemy nowych przepisow kulinarnych.

 

Misie Północne
misie polnocne gra wojtek ipn emigracja polonia

Sobotnia Szkoła Języka Polskiego Raleigh U.S.A.

Opiekun: Monika

Niedźwiadek I:  Jakub

Niedźwiadek II: Leon

Opiekun – Monika – nauczyciel w polonijnej szkole. Lubi podróżowanie, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie ciekawych ludzi.

Niedźwiadek I: Jakub, koleżeński i pomocny uczeń klasy 7. Lubi grać w golfa, pływać i grać w gry komputerowe. Pasjonuje się czytaniem książek, ostatnio o tematyce II wojny światowej. Kocha Polskę i lubi spędzać tam wakacje.

Niedźwiadek II: Leon, rezolutny uczeń klasy 5. Uwielbia być w centrum uwagi, zawsze ma dużo do powiedzenia na każdy temat. Pasjonuje go gra na pianinie, pływanie i football amerykański.

Miśki Moniuszki (U.S.A.)
misie moniuszki

Polska Szkoła Dokształcająca im. Stanisława Moniuszki, Nowy York, USA

Opiekun: Monika

Niedźwiadek I: Marcel

Niedźwiadek II: Julia

Marcel i Julia są uczniami klasy 7 PSD im. Stanisława Moniuszki w Nowym Jorku. To eksperci gier komputerowych i znawcy muzyki! Grę “Miś Wojtek” poznali niedawno, a mimo wszystko podjęli się wyzwania udziału w turnieju. Marcel (lat 12), gra na pianinie i, tak jak Julia  (lat 12), śpiewa w szkolnym chórze. Oboje bardzo lubią podróżować i odkrywać nowe kultury. Zarówno Marcel, jak i Julia biorą aktywnie udział w życiu szkoły. To zaangażowani uczniowie, młodzi patrioci, dumni Polacy!

Do turnieju przygotowywali się wraz ze swoimi trenerami (Tatusiami). Były to spotkania z dużą dawką emocji 🙂 

Wszystkim życzymy dobrej zabawy! 

SŁONECZNE MISIE (U.S.A.)
sloneczne misie 2

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej - Curie nr. 1 - U.S.A.

Opiekun: Irena

Niedźwiadek I: Michał

Niedźwiadek II: Justyna

Nazywam się Michał, mam 14 lat, chodzę do 8 klasy.  Biorę udział w grze planszowej “Mis Wojtek”, jestem z tego bardzo dumny, że mogę reprezentować naszą szkołę. Interesuję się historią, lubię gotować i bardzo lubię gry komputerowe. 

Mam na imię Justyna, jestem w siódmej klasie i mieszkam na Florydzie. Lubię malować, rysować, spędzać czas z moją rodziną i z przyjaciółmi. Mam jednego młodszego i jednego starszego brata. Gram na skrzypcach od pięciu lat.

Wojtki Andersiki (U.S.A.)
wojtki andersiki

Polska Szkoła im.gen.Władysława Andersa, Des Plaines, Illinois, USA

Opiekun: Jadwiga

Niedźwiadek 1: Oskar

Niedźwiadek 2: Rafał

Oskar – ma 12 lat  i chodzi do klasy 6. Jest uczniem Polskiej Szkoły gen.Wł.Andersa. Kocha zwierzęta i kontakt z naturą. Marzy o własnym ogródku. Uwielbia obserwować swoje rybki i dużo o nich opowiadać. Gra na wiolonczeli. Jest bardzo aktywny i uprawia różne sporty. Jego ulubionym jest siatkówka. Lubi muzykę i ma duże poczucie humoru

Rafał – ma 12 lat jest uczniem klasy 6 naszej szkoły. Uwielbia rybki i żółwie ale też jego pasją jest łowienie ryb. Bardzo lubi ulepszać i czyścić swoje akwaria. Ma wiele rodzajów rybek. Należy do szkolnego zespołu artystycznego / recytacja,taniec, śpiew/.

Karolina –  12 lat  zawodnik rezerwowy. Uwielbia grę “Misia  Wojtka”, lubi malować i grę na skrzypcach ale też pływa a w wolnych chwilach spotyka się z przyjaciółmi. Chętnie występuje na scenie, należy do szkolnego zespołu artystycznego. Fascynuje ją matematyka.                                                                         

                                                                   

Opiekun – Jadwiga Cisowska wieloletnia nauczycielka naszej  szkoły. Z wielkim oddaniem i sercem przekazuje uczniom  wiedzę o Polsce ucząc języka polskiego, historii i kultury.

                 

Kanadyjskie Misie (Kanada)
Lila Klara Oberson

Szkoła im. Jana Pawła II, Montreal, Kanada

Opiekun: Teresa

Niedźwiadek I: Lila 

Niedźwiadek II: Klara 

Kanadyjskie Misie, czyli “5 zdań” o uczestniczkach drużyny.

Lila i Klara Oberson napisały o sobie:

Nazywamy się Lila i Klara Oberson. Jesteśmy uczennicami montrealskiej polskiej szkoły Jana Pawła 2 i harcerkami w montrealskim hufcu Ogniwo. Chodzimy do najstarszej w Montrealu szkoły, Collège de Montréal. Klara chodzi do 1-szej klasy gimnazjum o profilu programowania komputerowego  a Lila do 3-ciej klasy gimnazjum o profilu ogólnokształcącym. Obie lubimy historię i geografię.

kraj

miasto

szkoła

załoga

Uzbekistan

Taszkent

Stowarzyszenie „Świetlica Polska"

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Niemcy

Hamburg

Polska Macierz Szkolna w Hamburgu

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Chicago

Polska Szkoła im. Trójcy Świętej

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Des Plaines

Polska Szkoła im. gen. Władysława Andersa

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Irlandia

Athlone

Polska Szkoła IDEA

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

West Croydon

Polska Szkoła Sobotnia im. Karola Chodkiewicza pod patronatem im. Św. Jana Pawła

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

Neapol

Sobotnia Szkoła KULTURY i Języka Polskiego im. Francesco NULLO w Lago Partii Przy Stowarzyszeniu Instytutu dla Polonii w Neapolu

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Szkocja

Edynburg

Akademia Języka Polskiego im. gen. Stanisława Maczka

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Schaumburg

Polska Szkoła im. Czesława Miłosza

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Liverpool

Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Denver

Polska Szkoła przy kościele Św. Józefa

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Belgia

Gent

Polska Szkoła Edugandawa

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Katar

Doha

Szkoła Polska w Katarze im. Witolda Pileckiego

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Salem

Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Irlandia

Dublin

Polska Szkoła SEN

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Białoruś

Lida

Polska Szkoła Społeczna przy ZPB

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

Genova

Polska Ludoteka w Geniu Via Federico Donaver

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

South Accrington

Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Stamford

Polska Szkoła Sobotnia im. Adama Mickiewicza

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

Starokonstantynów

Polska Szkoła Sobotnia przy parafii św. Jana Chrzciciela

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Białoruś

Brześć

Polska Szkoła Społeczna im. J.U. Niemcewicza

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

San Benedetto

Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

obw. Iwowski

Polska Szkoła Sobotnia przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Raleigh

Sobotnia Szkoła Języka Polskiego

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

New York

Polska Szkoła Dokształcająca im. Stanisława Moniuszki

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

Cerea

Szkoła Polonijna w Veneto APS Ludoteca delle Famiglie Polacche

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Nottingham

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Im. Św. Kazimierza

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Szkocja

Glasgow

Polska Szkoła w Glasgow

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Rosja

Czerniachowsk

Szkółka Sobotnia - niedzielna przy Stowarzyszeniu Polonijnym „Dom Polski”

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Melton Mowbray

Polska Szkoła w Melton Mowbray

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Rosja

Kaliningrad

Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków "Polonia"

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

Tarnopol

Punkt nauczania przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kulturalno - Oświatowym

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Chorwacja

Zagrzeb

Szkoła Polska im. Marii Skłodowskiej - Cerie przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

Ascola Piceno

Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

U.S.A.

Clearwater

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej - Curie nr. 1

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Hiszpania

Madryt

Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej – CURIE

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Grays

Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. W. Szymborskiej

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Turcja

Antalya

Szkoła Polonijna przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kultury i Nauki

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Francja

Strasburg

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

ob. Tarnopolski

Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Kanada

Montreal

Szkoła im. Jana Pawła II

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Włochy

Pontenure

Ludoteka - Szkoła Kwiaty Polskie Przy Stowarzyszeniu Kulturalnym PolskoWłoskim

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Crawley

Polska Szkoła Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

Lwów

Liceum nr 10 im. Świętej Marii Magdaleny

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Londyn

Copernicus Polska Sobotnia Szkoła im. Mikołaja Kopernika w New Malden

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ukraina

Żytomierz

Polska Szkoła Sobotnio - Niedzielna Im. I J. Paderewskiego Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Anglia

Londyn

Polska Sobotnia Szkoła im. św. Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford

Kapitan:
Pomocnik:
Opiekun:

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Szczegóły w naszej polityce prywatności