Typ wydarzenia:
Data wydarzenia:
Godzina:
Czas trwania:
Webianrium (Zoom)
9 grudnia 2024
20:00 (czasu polskiego)
około 90 min
Tytuł:
"Zainspiruj się pomysłami innych! Wachlarz ulubionych metod nauczycieli polonijnych."
Propozycje pracy z lekturą na podstawie „Afryki Kazika”
Organizatorzy:
Edukacja SEN
Kontakt:
Marianna +48 575 594146
Darmowy webinar
Zapraszamy na webinar:
Zainspiruj się pomysłami innych! Wachlarz ulubionych metod nauczycieli polonijnych.
Webinar poprowadzą: Lucyna Bzowska, Alina Godlewska oraz nauczyciele polonijni z różnych zakątków świata!
W programie:
Podczas webinaru podsumowującego projekt Polonijne Inicjatywy na Zielonej Wyspie zaprezentujemy wypracowane w jego trakcie materiały i udostępnimy aż 25 sprawdzonych metod aktywizujących, które zostały szczegółowo opisane i zostaną opublikowane na platformie dla Polonii www.edukacjasen.pl – dostępnej bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.
AGENDA:
Podczas webinaru pokażemy Wam, jak wykorzystać ulubione metody aktywizujące oraz sposoby programowania języka polskiego nauczycieli polonijnych z całego świata, by skutecznie uczyć dzieci polonijne.
Dowiecie się, jakie techniki sprawiają, że nauka staje się angażująca i inspirująca zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
Przedstawimy konkretne przykłady ćwiczeń i narzędzi, które możesz wdrożyć w swojej pracy od razu po webinarze.
Dowiecie się, jak nauczyciele polonijni z różnych regionów świata radzą sobie z wyzwaniami nauczania i jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w różnych warunkach.
Zobaczycie, że nauka języka może być fascynującą przygodą, która łączy kreatywność i skuteczność! Będzie ciekawie i rozmaicie! Gorąco zapraszamy!
Webinar jest czwartym i ostatnim spotkaniem realizowanym w ramach projektu Polonijne inicjatywy na Zielonej Wyspie dofinansowanym przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMy!
PRELEGENTKI
Lucyna Bzowska
Alina Godlewska
Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej oraz managera klas 0-3.
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale pedagogicznym, ze specjalizacją Kształcenie zintegrowane i nauczanie języka angielskiego. Koordynatorka reformy programowej nauczania wczesnoszkolnego w Polskiej Szkole SEN w Dublinie opartej o kompatybilność systemów edukacyjnych, wczesną naukę czytania i metody aktywizujące. Współautorka licznych kart programowych, scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych i programów.
Dyrektor Wydawnictwa SEN i współautorka pakietów edukacyjnych, podręczników oraz autorskiego programu nauczania SEN – Szybkiego, Efektywnego, Nowatorskiego Nauczania
Języka Polskiego Dzieci Polonijnych. Specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®.
Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i rodziców z zakresu promocji wczesnej nauki czytania oraz nowatorskich metod nauczania w Polsce i poza graniami