I POLONIJNY TURNIEJ GRY IPN

MIŚ WOJTEK

MARZEC - MAJ 2021

Szczęśliwe losowanie grup rozgrywek regionalnych

W dniu 4 marca odbyło się losowanie drużyn biorących udział w rozgrywkach I Polonijnego Turnieju Gry IPN – Miś Wojtek. W losowaniu wzięło udział 47 polonijnych szkół z całego świata z 17 krajów i z 3 kontynentów! W 4 grupach regionalnych, znalazło się miejsce dla podgrup A,B,C i D spośród, których zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy następnie zmierzą się w finale barażowym, 3 zwycięskie drużyny awansują do Finału Ogólnoświatowego. Wszystkim życzymy powodzenia i dobrej zabawy!  

REGION ZACHODNI

Grupa A
1. Polska Szkoła Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka, Crawley, Anglia 
2.  Polska Sobotnia  Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. W. Szymborskiej w Grays, Anglia
3. Polska Szkoła w Metown Mowbray, Anglia
4. Akademia Języka Polskiego im. gen. Stanisława Maczka, Szkocja5. Polska Szkoła IDEA, Athlone, Irlandia

Grupa B
1. Polska Szkoła Sobotnia im. Karola Chodkiewicza pod patronatem im. Św. Jana Pawła II, West Croydon, Anglia
2. Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Im. Św. Kazimierza w Nottingham, Anglia
3. Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, South Accrington, Anglia
4. Polska Szkoła Edugandawa, Gent, Belgia5. Polska Szkoła Glasgow, Szkocja

Grupa C
1. Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu Banks Road, Anglia
2. Polska Sobotnia Szkoła im. Świętej Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford w Londynie, Anglia
3. Copernicus Polska Sobotnia Szkoła im. Mikołaja Kopernika w New Malden, Londyn, Anglia
4. Polska Szkoła SEN w Dublinie, Irlandia5. Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy

REGION ATLANTYCKI

Grupa A
1. Polska Szkoła im. Władysława Andersa, Prospect Heights, USA
2. Polska Szkoła Sobotnia  im. Adama Mickiewicza w Stamford,USA
3. Polska Szkoła przy Kościele Św. Józefa w Denver, USA
4. Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej – Curie nr 1, Clearwater, USA

Grupa B
1. Sobotnia Szkoła Języka Polskiego w Raleigh, USA
2. Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki, Salem, USA
3. Polska Szkoła im. Trójcy Świętej, Chicago, USA

Grupa C1. Polska Szkoła im. Czesława Miłosza, Schaumburg, USA 2. Polska Szkoła Dokształcająca im. Stanisława Moniuszki, New York, USA 3. Szkoła im. Jana Pawła II, Montreal, Kanada

 REGION ŚRÓDZIEMNOMORSKI

Grupa A
1. Polska Szkoła Ludoteka w Geniu Via Federico Donaver, Genova, Włochy
2. Ludoteka – Szkoła Kwiaty Polskie Przy Stowarzyszeniu Kulturalnym Polsko-Włoskim w Pontenure, Włochy
3. Szkoła Polska im Marii Skłodowskiej Curie przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu, Chorwacja

Grupa B
1. Sobotnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. Francesco Nullo w Lago Partii, przy Stowarzyszeniu Instytutu dla Polonii w Neapolu, Włochy
2. Szkoła Polonijna w Vento APS Ludoteca delle Famiglie Polacche, Cerea, Włochy
3. Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu z Siedzibą w Strasburgu, Francja

Grupa C
1. Polska Ludoteka Wojtek w San Benedetto del Tronto, Włochy
2. Polska Ludoteka Wojtek w Ascoli Piceno, Włochy
3. Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej Curie, Madryt, Hiszpania


REGION WSCHODNI

Grupa A
1. Liceum nr 10 im. Świętej Marii Magdaleny we Lwowie, Ukraina
2.  Polska Szkoła Sobotnio – Niedzielna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierz, Ukraina
3. Polska Szkoła Społeczna im. J.U. Niemcewicza, Brześć, Białoruś

Grupa B
1. Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela, w Starokonstantynowie, Ukraina
2. Polska Szkoła Społeczna przy ZPB w Lidzie, Białoruś
3. Szkółka Sobotnia – Niedzielna przy Stowarzyszeniu Polonijnym „Dom Polski” w Czerniachowsku, Obwód Kaliningradzki, Rosja
4. Polska Szkoła Sobotnia przy Borysławskiej Szkole Ogólnokształcącej I-III, Borysław, Obwód Lwowski, Ukraina

Grupa C
1. Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Obwód Tarnopolski, Ukraina
2. Stowarzyszenie „Świetlica Polska”, Taszkient, Uzbekistan
3. Szkoła Polska w Katarze im. Witolda Pileckiego, Doha, Katar

Grupa D
1. Punkt Nauczania Przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowym w Tarnopolu, Ukraina
2. Szkoła Polonijna Przy Polonijnym Stowarzyszeniu Kultury i Nauki w Antalyi, Turcja
3. Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków „Polonia”, Kaliningrad, Rosja

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook