Regulamin
II Zdalnej Olimpiady Szkół Polonijnych z całego świata
II Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych z całego świata odbędzie się w sobotę 29 maja 2021 r. i będzie miała format ONLINE na platformie ZOOM. Do udziału w Olimpiadzie może zgłosić się każdy chętny uczestnik. Olimpijczycy zmierzą się w 8 konkurencji naukowych. Każdy uczestnik może zgłosić się na dowolną ilość konkurencji, pod warunkiem, że ich rozgrywanie nie koliduje ze sobą w czasie.
1. Konkurencje językowe i naukowe:
Blok 1. Nauczanie zintegrowane
- Klasa I – konkurs ortograficzny, matematyka, wiedza o Polsce
- Klasa II – konkurs ortograficzny, matematyka, wiedza o Polsce, sławni Polacy
- Klasa III – konkurs ortograficzny, matematyka, wiedza o Polsce, sławni Polacy
Blok 2. Klasy 4-LO i dorośli
- Konkurs literacki
- Konkurs poetycki
- Konkurs ortograficzny
- Historia
- Geografia
- Matematyka
2. Kategorie wiekowe dla Bloku I i Bloku II:
- Kategoria I nauczanie zintegrowane klasy I-III
- Kategoria II klasy 4-6*
- Kategoria III klasy 7-8
- Kategoria IV LO, rodzice i nauczyciele
3. Zgłoszenie do Olimpiady
Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2021 r. za pośrednictwem FORMULARZA na stronie https://edukacjasen.pl/olimpiada/
Na stronie Olimpiady dostępne są dwa formularze. W przypadku, gdy Dyrektor/opiekun merytoryczny zgłasza Szkołę wypełnia również FORMULARZ DLA UCZESTNIKA. Każdy uczeń musi zostać zgłoszony indywidualnie!
Formularz nr 1 DLA UCZESTNIKA. Wypełniany jest przez:
- uczestnika samodzielnego, nie występującego pod banderami żadnej szkoły.
- opiekuna merytorycznego w przypadku startu uczniów danej szkoły. Każdy uczeń musi zostać zgłoszony indywidulanie.
Formularz nr 2 DLA SZKOŁY wypełniany jest przez Dyrektora Szkoły i jest formalnym zgłoszeniem Szkoły do uczestnictwa w Olimpiadzie.Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na maila, który podany został w formularzu zgłoszeniowym. Na ten sam adres mailowy wysłane zostaną linki do pokoi olimpijskich. Zostaną one również opublikowane na stronie Olimpiady.
4. Konkurs poetycki i literacki
Prace literackie i poetyckie należy przesłać za pośrednictwem formularza na stronie Olimpiady. Akceptowane pliki: doc,docx,xls,xlsx,txt,rtf,pdf, jpg,png Termin złożenia prac w konkursach literackim i poetyckim upływa w dniu 22 maja 2021 r.
5. Rejestracja w dniu Olimpiady
Przy rejestrowaniu się do pokoju olimpijskiego w dniu Olimpiady należy wpisać imię i nazwisko oraz nazwę szkoły /w przypadku uczestników, którzy reprezentują swoją szkołę/. W każdym pokoju będzie czekał nauczyciel, który zajmie się przeprowadzeniem konkurencji online.
6. Wyniki
O wygranej indywidualnego zawodnika decyduje ilość punktów, jaką zdobędzie rozwiązując test /historia, geografia, matematyka, wiedza o Polsce, sławni Polacy/, ocena komisji złożonej z nauczycieli języka polskiego w Polskiej Szkole SEN /konkurs literacki, konkurs poetycki, konkurs ortograficzny/.
Punkty za miejsca we wszystkich konkurencjach będą przyznawane następująco:
- 1 miejsce 10 punktów
- miejsce 7 punktów
- miejsce 3 punkty
Indywidulane wyniki uczestników oraz szkół będą sumą wyników II Zdalnej Olimpiady Szkół Polonijnych z całego świata i IX Olimpiady Polonijnej Szkół z Irlandii rozgrywanej w trybie stacjonarnym w Polskiej Szkole SEN w Dublinie.
Szkoły jak co roku walczą o tytuł Mistrzowskiej Szkoły, który przypada szkole z najlepszymi wynikami indywidulanych zawodników.
Ogłoszenie wyników nastąpi 5 czerwca 2021 r. na platformie Zoom. Link do pokoju zostanie wysłany drogą mailową oraz opublikowany na stronie Olimpiady.
7. Nagrody
Nagrody dla zwycięzców indywidualnych oraz zwycięskiej szkoły polonijnej zostaną wręczone osobiście lub przesłane pocztą. Uczestnicy spoza Irlandii otrzymają dyplomy i nagrody książkowe w postaci audiobooków drogą mailową.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej wielkiej polonijnej, wirtualnej zabawie!
*Konkurs ortograficzny w Bloku II jest jedynym wyjątkiem, gdzie kategorie wiekowe podzielone zostały następująco: Kategoria II – klasa 4, Kategoria III klasy 5-6, Kategoria IV klasy 7-8, Kategoria V LO i dorośli.