Stali autorzy

Poznaj naszych autorów, którzy stworzyli debiutanckie serie materiałów edukacyjnych w Wydawnictwie SEN. Gwarantujemy, że to dopiero początek. Zaglądajcie tu regularnie, to poznacie kolejne ich dzieła.

Lucyna Bzowska

Jedyna w swoim rodzaju mistrzyni metod aktywizujących, doświadczona nauczycielka, instruktorka tańca ludowego, trenerka i autorka wielu książek dla nauczycieli. Czarodziejka magicznych lekcji, która potrafi wyczarować cuda-wianki ze zwykłej kartki papieru. Na łamach publikacji Wydawnictwa SEN zdradza te edukacyjne sztuki. To nasza królowa nauczania zintegrowanego, której uczniem chciałby być każdy dorosły! Zna sposoby, które odmienią nawet najbardziej opornych. Dzięki niej praca z naszymi materiałami edukacyjnymi będzie wspaniałą zabawą!

L Bzowska
A Godlewska

Alina Godlewska

Ala od zawsze lubiła pisać, a jej ulubioną zabawą w dzieciństwie była zabawa w… nauczycielkę – także jej dwa marzenia się spełniły:) W Polskiej Szkole SEN w Dublinie przyszła kolej na realizację kolejnych – tworzenia autorskich programów nauczania i podręczników, które łączą w sobie najlepsze doświadczenia, metody pracy i rozwiązania edukacyjne. Dziś Pani Ala ledwie nadąża za marzeniami i w Grupie Edukacyjnej oraz Wydawnictwie SEN z wielką radością promuje wspaniałe dzieła zespołu niezwykłych ludzi.

Dr Elżbieta Ławczys

Programowanie systemu języka polskiego to jej sekretna moc, dlatego nasze książki są tak wyjątkowe! Czuwa nad każdą sylabą, słowem, a nawet przecinkiem, o czym możemy się przekonać na kartach wszystkich pięknych książek, których jest autorką. Nasza Pani Ela jest Doktorem, ale bardzo cieszymy się, że zamiast recept, wypisuje nam piękne i mądre zdania w języku polskim.Napisała dla nas większość tekstów w podręcznikach z ćwiczeniami dla klas 0-3.

E Lawczys
A Zawacka

Aneta Zawacka – Uveges

Pani Anetka to nauczycielka z wielkim sercem, pasją i powołaniem. Jest zakochana w swoich dzieciach i pracy, którą wykonuje. Posiada wieloletnią praktykę w pracy dydaktycznej. Dlatego książki które pisze są gwarancją jakości i radości zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli Jak sama twierdzi: „Robię książki dla moich ukochanych uczniów i mają być najlepsze na świecie”. I już!

Aleksandra Mosiądz

Pani Ola to wspaniały logopeda, znakomity wychowawca i świetny nauczyciel. W swojej pracy łączy Metodę Krakowską z metodami aktywizującymi. Autorka debiutanckiego podręcznika w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat. Ma głowę pełną pomysłów, więc zapewne jeszcze nie powiedziała (napisała) swojego ostatniego słowa.

O Mosiadz
T Bastkowski

Tomasz Bastkowski

Gdy byłem mały miałem takie marzenie: chciałem być sławny, miałem zmieniać świat i być dobrym, szczęśliwym człowiekiem. Kiedyś nie wiedziałem jak to zrobić. Dziś już wiem. Trzeba mieć świetną drużynę – ludzi pięknych, wolnych i szczęśliwych. Spotkałem ich wszystkich dzięki Polskiej Szkole SEN w Dublinie i tak zaczęła się nasza przygoda. Robimy razem niesamowite rzeczy, np. piszemy książki dla dzieci. Ja jestem autorem zagadek, wierszy i czytanek, ale także piosenek, scenariuszy i powieści. 

Autorki materiałów edukacyjnych dla przedszkola
Ola Mosiadz edukacja sen

Aleksandra Mosiądz

Agnieszka Przybyciel Koszorz edukacja sen

Agnieszka Przybyciel-Koszorz

Agnieszka Bialon edukacja sen

Agnieszka Białoń

katarzyna dziewa edukacjasen

Katarzyna Dziewa

Karolina Gasinska

Karolina Gąsińska

Pasja, wiedza i talent, to składniki dobrej współpracy. Autorki teczki edukacyjnej „BAWIĘ SIĘ I UCZĘ” to zespół doświadczonych edukatorów. Różnice w zamiłowaniach i charakterach autorki przekuły w świetnie zgraną ze sobą „orkiestrę”, której owocem pracy są wspólne projekty. Łączy je zamiłowanie do poznawania świata wraz z dziećmi, nie tylko “na dywanie i przy stole”.

Zespół dba, aby najmłodsze dzieci poznawały bogactwo polskiej kultury, tradycji, języka polskiego oraz wzrastały ze świadomością swoich polskich korzeni. Wieloletnie doświadczenie w pracy z maluchami oraz inspiracja Metodą Krakowską pozwoliły zespołowi wspólnie stworzyć harmonijny zbiór ćwiczeń dla najmłodszych “dwujęzycznych bohaterów”. 

Piszą dla nas

Katarzyna Kepinska wydawnictow sen

Katarzyna Kępińska

Autorka bajek, baśni, wierszy, opowiadań, tekstów piosenek oraz scenariuszy przedstawień dla dzieci.  Nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym.

Iwona Tys wydawnictwo sen

Iwona Tys

Pomimo tego, że ani mój zawód, ani wykształcenie nie jest związane z literaturą, czy pedagogiką, to jestem miłośniczką książek i mamą dwójki dzieci. To właśnie z połączenia tych dwóch „składników” narodziła się moja pasja pisania dla dzieci. 

beata malgorzata moniuszko wydawnictwo sen

Beata Małgorzata Moniuszko

Magister ekonomii, dyplomowana nauczycielka wychowania muzycznego, absolwentka warsztatów dla autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz warsztatów scenariusza i dramatu Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, z szansą na statut kobiety spełnionej.

Malgorzata Swedrowska edukacja sen wydawnictwo

Małgorzata Swędrowska

Przyjaciółka dzieci i książek, edukatorka, autorka. Upowszechnia literaturę dla dzieci wszędzie tam, gdzie tylko można: na warsztatach z dziećmi, na szkoleniach z nauczycielami i bibliotekarzami, na spotkaniach z rodzicami, na uczelni ze studentami, a nawet na wakacjach z taternikami czy plażowiczami.

Współpraca

Piszesz opowiadania, wiersze, piosenki, scenariusze, sztuki? Wymyślasz gry, rysujesz, tworzysz grafiki? Jeszcze nie? A chcesz? To zacznij! Grupa Edukacyjna i Wydawnictwo SEN czekają na kolejnych zdolnych i pracowitych twórców. Zapewniamy szczerość, wsparcie i rodzinną atmosferę. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje!

Practice Areas Pic